hu zaszloro zaszlo

kezilabda sepsi isk tanarok

A kézilabda szakosztály tanárai a 2018-2019-es tanévben:
Szerző Árpád, Vida Attila, Kolumbán Anett

Szerző Árpád

minőségi csoport, lányok, 2000-2001
kezdő csoport, lányok, 2007-2008

Szakosztályfelelős

 

Vida Attila

haladó csoport, lányok, 2002-2003
kezdő csoport, lányok, 2007-2008

 

Kolumbán Anett

kezdő csoport, lányok, 2007-2008
minőségi csoport, lányok, 2000-2001

A kézilabda szakosztály  történelmének rövid bemutatása

 

Megalakulása: az 1967–1968-es tanév, ekkor a lány katedrán Román Vilmos, Kovács Károly, a fiú katedrán Csíki Sándor tanított.

Az évek alatt a következő kézilabda szakos tanárok tanítottak még: Csoma Sándor, László Zoltán, Popa Sándor, Kovács István, Jancsó Gábor, Ceangau Sándor, Jakabos István, Vlădescu Ioan, Ecaterina Marian, Demeter István, Szerző Árpád, Bálint Attila, Szakács Réka Judit, Policsek András, Vida Attila, Bărbos Viorel, Incze Eszter, Mátis Zita, Kolumbán Anett

Válogatott játékosok:
Lányok: Török Mária, Török Edit, Kopacz Doina, Ráduly Annamária, Bodor Enikő, Rotiş Eugenia – Gabriela, Adespii – Molnar Andreea, Haldan Doina, Ceobanu Laura, Keresztes Gyöngyvér, László Kinga, Ferenczi Piroska, Szakács–Simon Elena, Postolache Cristina

Fiúk: Stamate Alexandru (sz. 1956), Miller Sándor (1954), Ütő László (1957), Zsiga Mihály (1958), Baczó Gábor (1958), Illyés Sándor (1959), Zsurzsa Sándor (1960), Akácsos Barna (1965), Albert László (1994), Roşca George (1995)

Csapateredmények:

1978 – Ifj. III, lányok (sz. 1964), országos döntő, Tg. Jiu, bronzérem, Jancsó Gábor
1980 – Ifj. II, lányok (sz. 1963 - 1964), országos döntő, Jancsó Gábor
1985 – Ifj. II, lányok (sz. 1969 - 1970), országos döntő, Jancsó Gábor
1997 – Ifj. III, lányok (1982), országos döntő, V. hely, Székelyudvarhely, Ceangau Sándor
2008 – Ifj. III, fiúk (1993 - 1994), országos döntő, V. hely- Bărbos Viorel, Vida Attila
2009 – Ifj. III, fiúk (1994 - 1994), országos döntő, IV. hely, Vida Attila
2009 – Ifj. IV, lányok (1996 - 1997), országos döntő, 11. hely, Brăila, Szerző Árpád
2010 – Ifj. IV, lányok (1997 - 1999), országos döntő, 12. hely, Râmnicu Vâlcea, Szerző Árpád
2018 – Ifj. II, lányok, országos III. hely strandkézilabda, Vida Attila-Kolumbán Anett

Kiemelkedő sportolók:
- Török Mária
- Török Edit
- Kopacz Doina (Rodeanu)
- Ráduly Annamária
- Adespii – Molnar Andreea
- Postolache Cristina
- Rotiş Eugenia – Gabriela
- Stamate Alexandru
- Akácsos Barna

 

Atlétika

Már a Sportiskola megalapításától, 1961-től megszakítás nélkül szerepel az atlétika a sportágak közt

Birkózás

A Sportiskola birkózó szakosztálya megalakulását Elekes Endre nevéhez tudjuk kötni az 1974-es évben

Kézilabda

A kézilabda szakosztály 1967-1968-es tanévben alakult, ekkor a lány katedrán Román Vilmos, Kovács Károly, a fiú katedrán Csíki Sándor tanított.

Kosárlabda

1969-es évben arra való tekintettel, hogy az előző években a „B” osztályba bejutott női és férfi felnőtt csapatoknak nem volt utánpótlása, a város kosárlabdát szerető tanárai megkérték a Román Kosárlabda Szövetségtől az ifjúsági bajnokságra kalifikáló torna rendezési jogát, amit meg is kaptak.

Asztaltenisz

1992-ben Becsey László Gyula edző meghívást kapott a Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklubtól, hogy egyesüljenek a már akkor meglévő Autosport Klubbal és hozzák létre az asztalitenisz szakosztályt az ISK-nál.

Fotótár

A Sepsi Iskolás Sportklub fotótára.

c isjsepsikovasznasportklub

© Sepsiszentgyörgyi ISK - 2019

 

ISK - Sepsiszentgyörgy - facebook

 

 

Webfejlesztés: Digital Studio