hu zaszloro zaszlo

 

sepsi isk kosartanarok

A kosárlabda szakosztály tanárai a 2018-2019-es tanévben:
Nemes Áron, Bordás Noémi Ágota, Bernád Levente, Kovasch Norbert

Nemes Áron

lányok, haladó csoport, 2005-2006
Szakosztályfelelős

06 isk sepsi kosarlabda

 

Bordás Noémi Ágota

lányok, haladó csoport, 2002-2003
lányok, kezdők, 2008
lányok, kezdők 2008-2009

 

Bernád Levente

fiúk, minőségi csoport, 2003-2004
fiúk, kezdők- 2001-2002

 

Kovasch Norbert

lányok, haladó csoport, 2004
lányok, kezdők, 2007
lányok, kezdők 2009-2010

 

A kosárlabda szakosztály történelmének rövid bemutatása

 

1969 -tekintve, hogy az előző években a „B” osztályba bekerült női és férfi felnőtt csapatoknak nem volt utánpótlása, a város kosárlabdát szerető tanárai (Kapui János, Bogdán Antal, Balogh Attila, Váncsa Albert, Keresztes László, Román Vilmos- sportiskola igazgató, Fekete Gyula- sporttanácsi kosár felelős) megkérték a Román Kosárlabda Szövetségtől az ifjúsági I. bajnokságra kvalifikáló torna rendezési jogát, amit meg is kaptak. Az esélyesebbnek tartott fiú csapatnak nem sikerült a feljutás, de a lányok tornagyőztesként bejutottak és így 1970-től Sportiskola néven szerepelhettek a bajnokságban. Első edző Balogh Attila volt.

1978 óta a Sportiskola minikosaras csapatai évente szerepeltek az Országos Minikosárlabda bajnokságban, nagyon sok kimagasló eredménnyel.

1990-től az ISK-nál elindultak fiú kosárlabda csoportok is. Ettől az évtől a lányok „Mikes Kelemen ISK” néven, a fiúk ISK, majd „Kós Károly ISK” néven folytatják a bajnoki szereplést.

2008-tól különálló intézményként, az Iskolás Sportklub keretei közt folyik tovább a kosárlabda oktatása.

A Sportiskolánál kosárlabdát tanító tanárok:
1969-1973 – időszakban: Balogh Attila, Bogdán Antal, Keresztes László, Balogh Gábor.
1973-2010 – Váncsa Albert
1976-tól – Váncsa Kató
1985-2008 – Pál Mária
1985-2000 – időszakban: Keresztes László, Kiss András, Román Vilmos
1989-2001 – Gyergyai Piroska
1990-től – Tanárok és edzők:
Lányok: Váncsa Kató, Pál Mária, Bodor Éva Mária, Vass Ildikó
Fiúk: Váncsa Albert, Gyergyai Piroska, Holló Judit, Mákszem Olga, Nemes Áron, Nagy Krisztina.

Jelentős eredmények:
Lányok ifjúsági I. korosztály (U 18):
1981 – Döntő, VII. hely – Temesvár
1983 – Döntő, IV. hely – Kolozsvár
1984 – Döntő, VII. hely – Bukarest
1985 – Döntő, V. hely – Konstanta
1989 – Döntő, V. hely – Szeben
1990 – Döntő, III. hely – Kolozsvár
1995 – Döntő, IV. hely – Dézs
1996 – Döntő, II. hely – Kolozsvár
1997 – Döntő, V. hely – Bukarest
1998 – Döntő, V. hely – Temesvár
1999 – U20 Döntő, II. hely – Sepsiszentgyörgy
2009 – Döntő, VIII. hely – Bukarest
2010 – Döntő, VII. hely – Bukarest
2010 – U20 Döntő, V. hely – Kolozsvár
2018 – U18 Döntő, VI. hely – Târgoviște

Ifjúsági II. korosztály (U16):
1982 – Döntő, II hely – Nagyvárad
1983 – Román Kupa (Daciada) Döntő, V. hely Marosvásárhely
1985 – Döntő, VIII. hely – Tulcea
1986 – Döntő, VII. hely – Nagyvárad
1987 – Döntő, V. hely – Sepsiszentgyörgy
1988 – Döntő, IV. hely – Ploiest
1989 – Döntő, IV. hely – Dés
1990 – Döntő, V. hely – Ploiesti
1994 – Döntő, III hely. – Bukarest
1996 – Döntő, VII. hely – Temesvár
1997 – Döntő, IV. hely-Bukarest
2007 – Döntő, VIII. hely
2014 – U15 Döntő, IV. hely – Kézdivásárhely
2015 – U16 Döntő, VII. hely – Târgoviște

Ifjúsági III. korosztály (U14):
1980 – Döntő, IV. hely – Sepsiszentgyörgy
1983 – Döntő, II. hely – Focsani
1984 – Döntő, VI. hely – Galati
1985 – Döntő, VIII. hely – Dézs,
1985 – Döntő, VI. hely Daciada – Kolozsvár
1988 – Döntő, V. hely – Déva
1989 – Döntő, VIII. hely – Rm Valcea
1994 – Döntő, IV. hely – Sepsiszentgyörgy
1995 – Döntő I. hely – Galati
1996 – Döntő, VIII. hely
1997 – Döntő, IV. hely – Bukarest
2006 – Döntő, VIII. hely – Craiova
2011 – U13 Döntő, VII. hely
2012 – U13 Döntő, VI. hely – Marosvásárhely
2013 – U14 Döntő, VIII. hely – Bukarest
2014 – U14 Döntő, V. hely – Constanta
2016 – U13 Döntő, VII. hely – Kolozsvár
2017 – U13 Döntő, IV. hely – Sepsiszentgyörgy
U14 Döntő, VIII. hely
2017 – I. hely – Osterturnier, Bécs,

A fiúk 1990 – óta indulnak el, mint sportiskolás csapat.
1995 – Ifi III. döntő – Bukarest
2006 – U14 Döntő, VII. hely – Giurgiu
2007 – U14 Döntő, VII. hely – Nagyvárad
2009 – U16 Döntő, VII. hely – Nagyvárad
2010 – U14 Döntő, VI. hely – Galati

Az ifjúsági korosztály után nagyon sok sportiskolás kosaras tovább sportolt felnőtt A és B osztályos csapatoknál Sepsiszentgyörgyön és más városokban.

Válogatott sportiskolás kosárlabdázók:
Lányok: Bede Anna, Kovács Edit, Bernád Erzsébet, Simon Gyöngyvér, Ambrus Erzsébet, Chis Izabella, Vass Ildikó, Tompa Csilla, Sinka Andrea.
Fiúk: Deák László, Forreiter Szabolcs, Moasa Bálint, Baczó Balázs, Sinka Aba, Kuti Nándor.

 

Atlétika

Már a Sportiskola megalapításától, 1961-től megszakítás nélkül szerepel az atlétika a sportágak közt

Birkózás

A Sportiskola birkózó szakosztálya megalakulását Elekes Endre nevéhez tudjuk kötni az 1974-es évben

Kézilabda

A kézilabda szakosztály 1967-1968-es tanévben alakult, ekkor a lány katedrán Román Vilmos, Kovács Károly, a fiú katedrán Csíki Sándor tanított.

Kosárlabda

1969-es évben arra való tekintettel, hogy az előző években a „B” osztályba bejutott női és férfi felnőtt csapatoknak nem volt utánpótlása, a város kosárlabdát szerető tanárai megkérték a Román Kosárlabda Szövetségtől az ifjúsági bajnokságra kalifikáló torna rendezési jogát, amit meg is kaptak.

Asztaltenisz

1992-ben Becsey László Gyula edző meghívást kapott a Sepsiszentgyörgyi Iskolás Sportklubtól, hogy egyesüljenek a már akkor meglévő Autosport Klubbal és hozzák létre az asztalitenisz szakosztályt az ISK-nál.

Fotótár

A Sepsi Iskolás Sportklub fotótára.

c isjsepsikovasznasportklub

© Sepsiszentgyörgyi ISK - 2019

 

ISK - Sepsiszentgyörgy - facebook

 

 

Webfejlesztés: Digital Studio